st-logo-1 (1)

Eğitim

Eğitim Sektörü

Bilgi teknolojinin gelişimi her geçen gün hızla büyümektedir. Buna paralel olarak da eğitim sektöründeki dijital dönüşüm unsuru ön plana çıkıyor. Bu dönüşüm 3 ayaklı bir ekosistem olarak nitelendirilebilir: öğrenciler, öğretmenler ve veliler. Bu üç unsurda uygulanan dijital çözümler ile eğitimin kalitesi giderek artıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018 – 2020 dönemini kapsayan ve yönetim süreçlerinin iyileştirilmesi ile öğretmen niteliklerinin arttırılmasını amaçlayan açıklaması, eğitim sektöründeki büyümeye katkıda bulundu. Ayrıca MEB’in 2023 eğitim vizyonu ile bu alanda büyük bir gelişim kaydedilmesi hedefleniyor. Kısacası yapılan bilgi teknolojileri yatırımları ile dijital dönüşüm süreci başlamış oldu.

Öğrenilerek kazanılan beceriler Eğitim 4.0 ile zirveye çıkıyor. Sunucu Teknik, profesyonel çözümleriyle teknolojinin eğitimdeki rolüne katkıda bulunuyor.

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?

Eğitim 4.0 ile gerçek ve sanal dünya arasındaki sınırları kaldırın.

Çözümlerimiz

Gelişen teknoloji en az eğitim alanında kendisine yer buluyordu. Ancak pandeminin hayatımıza girmesiyle birlikte önemini kavradık ve bu alandaki çalışmalara hız verdik. Son 3 yılda kat edilen yol azımsanamayacak düzeyde. Günümüzde Z kuşağının sınıf içi ders anlatımlarına olan konsantrasyon süreleri düşük seviyede. Bu durumun sonraki kuşaklarda daha da düşeceği ön görülüyor. Yani eğitimdeki dijital dönüşümü büyük oranda ‘ilerleyen yıllarda sınıf içi eğitim süreleri azalacak’ mantığıyla ele almakta fayda var.

Yeni nesil eğitimde dijital dönüşüm ile ilk imtihanı pandemi sürecinde online eğitim ile gerçekleştirdi. Çok hızlı bir geçiş olmasına rağmen ülkemiz bu konuda iyi bir iş çıkardı demek mümkün. Fakat bu alanda daha kat edilecek çok yol var. Örneğin okul kampüslerinin teknoloji ile iç içe olma ihtiyacı, ‘Akıllı Kampüs’ olgusuyla giderilmesi planlanıyor. Sunucu Teknik bu alanda geliştirdiği ve uzun süredir uyguladığı bilgi yönetimi ve siber güvenlik gibi akıllı kampüs çözümleriyle eğitimin dijitalleşmesine katkı sağlıyor.