Endüstri 4.0 Çözümleri

Bariyer Sistemleri

Markanızı Dijitale Taşıyın!

Endüstri 4.0 Çözümleri

Son yıllarda Endüstri 4.0 ile ticari süreçlerde devrim niteliğinde bir dönüşüm yaşanmakta. Ortaya çıkan IoT teknolojileriyle birlikte global düzeyde işletmeler bu değişim rüzgarını arkalarına alarak hızla gelişmekte. IoT, şirketlerin faaliyet süreçlerini optimize etmeye yarıyor. Bunu gerçekleştirilirken de makine öğrenimi, yapay zeka ve dijital ikizler gibi ileri teknolojilerden faydalanıyor. Kişi ile makine iletişimi iyileştirerek markaların üretkenliğini ve karlılığını arttırıyor.

Tüm sektörlerdeki teknolojiyle orantılı değişen Pazar yapısında rekabetçiliğin korunabilmesi, günümüz dünyasında kullanılan otomasyon, yapay zekâ, veri analizleri ve müşteri ilişkileri yönetimi gibi araçların etkin olarak kullanılması gerekiyor. Bunun da ilk adımı Endüstri 4.0 önderliğinde dijitalleşmektir.

Sunucu Teknik’in sizlere sunduğu SAP ve IoT çözümleri ile şirketiniz dijital dönüşüm yolculuğunda bugünün gereksinimlerinden geri kalmazken aynı zamanda geleceğin de ihtiyaçlarına uyum sağlamanıza imkân verecek esnek bir yapı sunuyor. Siz de geç olmadan Endüstri 4.0’ın yenilikleriyle bugünden tanışın.

Teknolojik İhtiyaçlara Yönelik Danışmanlık Hizmetleri

Endüstri 4.0 Uygulama Alanları

Endüstri 4.0 kavramı, tıpkı sanayi devriminin başladığı ilk günler kadar heyecan yaratmaya devam ediyor. İlk olarak 2011 yılında başlayan bu kavram, teknolojik imkanlar kullanılarak üretim yapılmasını ve yeni nesil programlar ile bunun desteklenmesini kapsıyor. Ağ tabanlı olduğu için her yerden, her zaman ve her türlü cihaz üzerinden ulaşım imkânı sunuyor. Tüm bu özellikleriyle yeni üretim çağının en önemli devrimi demek mümkün. Uygulama alanlarından bazıları şunlardır:

  1. Tarım ve Hayvancılık
  2. Lojistik ve Taşımacılık
  3. Giyilebilir Teknolojiler
  4. Spor ve Fitness
  5. Akıllı Şehir Sistemleri
  6. Akıllı Enerji
  7. Otomotiv Sektörü
  8. Telekom Sektörü
  9. Sağlık Hizmetleri
  10. Tüketici Elektroniği

Endüstri 4.0 devrimi, üretim sürecini baştan bir dönüşüm sürecine sokarak yeniden şekillendirmekte. Nesnelerin interneti de bu dönüşümün önemli bir hızlandırıcı faktörü olmakta. Bu dönüşüm sayesinde üretim tesisleri sistemlerini bilgisayarlı donanımlar ile donatarak ve bağlantıyı sağlayarak tüm üretim hatlarını gerçek zamanlı yönetebilirler. Böylelikle imalat süreçlerinin gözlemlenmesi ve kontrol altında tutulması çok daha kolay olacaktır. Dijital dönüşüme Sunucu Teknik ile başlayın, yarının dünyasında rekabetçi kalın.

Bariyer Sistemleri