st-logo-1 (1)

Enerji

Enerji Sektörü

Son yıllarda ülkemiz başta olmak üzere dünya genelinde enerji sektöründe güçlü ve köklü bir değişim yaşanıyor. Ülkelerin elektrik, petrol ve doğalgaz gibi enerji sektörü bileşenlerine yaptığı yatırımlar, şirketlerin buna paralel olarak dijital dönüşüme olan ihtiyacını arttırıyor. Endüstride kullanılan ‘Endüstri 4.0’ kavramı, enerji alanında da ‘Enerji 4.0’ olarak ifade edilmeye başladı. Bu verileri göz önünde bulundurarak bugün enerji alanında şirketlerin çalışma biçimlerini temelden değiştiren bir devrimin başında olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler, enerji sektörü paydaşları için zaruri bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyaçlar ise akıllı sayaçlar, şebeke yönetimi ve bulut bilişim gibi dijital trendlerin dönüşümüne ayak uydurarak mümkün olabilmektedir. Sunucu Teknik enerji sektörünün güvenlik ihtiyaçları başta olmak üzere IT / OT sistemlerinin çözümleri için uzman ekipleriyle profesyonel çözümler sağlıyor. Bu sayede şirketler enerji sektöründeki teknolojik gereksinimlerini eksiksiz bir şekilde karşılayabiliyor.

Enerjinin devrimsel geleceğinde yerinizi almak için dijital dönüşüme bugünden başlayın. Sunucu Teknik’in doğru ve etkin aksiyonları ile rakiplerinizin bir adım önünde kalın.

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?

Dijital dönüşümü başarılı yönetin.

Çözümlerimiz

Enerji sektörünün paydaşları temel olarak sektördeki varlıklarını pekiştirerek istikrarlı bir büyümeyi hedefler. Böylelikle sürdürülebilir bir ticari sürece sahip olunabilir. Dönüşüm sürecinin var olan işleyişe entegrasyonu ise uzmanlık isteyen bir uygulamadır. Dönüşümün başarıyla tamamlanması için doğru planlama önemli bir detaydır. Hatalı ve aceleci yaklaşımlar sistemleri verimli bir sonuca ulaştırmayacağı gibi, markanın uzun vadede gerilemesine dahi yol açabilir.

Dijital dönüşüm, enerji sektöründe zaman ve kâr artışı konusunda birçok fırsatı da beraberinde getiriyor. Madencilikten elektriğe, rafineriden akaryakıta enerji alanındaki tüm bileşenlere altyapı çözümleri, veri merkezi çözümleri, siber güvenlik ve ağ çözümleri hizmetleri sunarak daha verimli bir işleyiş süreci imkanı sunuyoruz. Kısacası enerji sektörünün ortaya çıkardığı tüm ihtiyaçları analiz ederek dijitale taşıyor, dijital ikizler oluşturarak tüm süreci öngörülebilir hale getiriyoruz. Bu sayede maliyetler düşerken paralel olarak müşteri deneyimi artıyor.