st-logo-1 (1)

Finans

Finans

Finans sektörünün reel büyüklüğü 2019 yılında 4.500 milyar Türk Lirasına ulaştı. Bu rakam bir önceki yılın ortalama %16 daha yüksek seviyesinde. Yine aynı yıl sektörün kredi hacmi 2.650 milyar Türk Lirası seviyesine genişledi. Tüm bu veriler kapsamında 11.250’den fazla şube ve 202 bini aşkın çalışanı olan finans sektörü, dijital dönüşümün en çok ihtiyaç duyulduğu alanların başında geliyor. Zira Leasing, Factoring, Tüketici Finansmanı ve değer yönetimi gibi finansal yapıyı oluşturan bileşenler önemli bir büyüme potansiyeline sahip oldukları için teknolojinin penetrasyonu önemli bir hal alıyor.

Sektörde her geçen gün gelişen müşteri beklentileri, teknolojinin gelişmesiyle doğru orantıda ilerlemektedir. Bankalar da mobil ve internet bankacılığı gibi faaliyetlerini inovatif çözümlerle geliştirerek sürdürülebilir bir müşteri ilişkisi kurma gayretindeler. Finans alanında öncelikli talebin güven olduğunu ve her geçen gün siber tehditlerin arttığını göz önünde bulundurursak, sektör oyuncuları pazarda güveni sağlayabilmek için profesyonel çözümlere ihtiyaç duymaktadır.

Gelişen siber tehditlere karşı ne kadar güvendesiniz? Artan regülasyon yüküne uyum sağlayabiliyor musunuz? Sunucu Teknik’in dijital çözümleri ile tüm bu sorunsalları şimdi ortadan kaldırın.

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?

Gelişen Teknoloji ile Artan Müşteri Beklentileri

Çözümlerimiz

Günümüzde bankaların dijital yol haritalarını Fintech, Büyük veri, Yapay Zekâ, Robotik Süreç Otomasyonu ve Siber Güvenlik oluşturuyor. Ayrıca son yıllarda finansal yapıda hızla büyüyen Blockchain teknolojisi de bir tür finansal araç konumuna gelmiş durumda. Sunucu Teknik olarak gerek Türkiye’deki gerekse global arenadaki bankacılık sektörünün ihtiyaçlarını tespit eden ve gelişen teknolojileri bu ihtiyaçlar ile entegreli hale getiren birçok çözümümüz mevcut. Müşterilerimizi büyük veri ve analitik çözümlerimiz, temel bankacılık uygulamaları ve

Her dönüşüm stratejisinin merkez noktasında tüketici yer alır. Artan müşteri beklentileri karşısında finans kurumları iş süreçlerini sürdürülebilir kılmak ve maliyetlerini düşürmek için büyük berilerini optimize etmesi, yapay zeka ve bulut teknolojisi gibi uygulamaları modernleştirerek müşteri ile ilişkilerindeki işlevselliği sürekli olarak geliştirmesi gerekir. Bu sayede kullanıcı deneyimi iyileşir ve markaya olan güvenin sağlanmasına yardımcı olur. Sunucu Teknik, bu konuda kusursuz bir dijital dönüşüm için size yol gösterebilir.