Bariyer Sistemleri

Bariyer sistemleri kontrolsüz bir şekilde giriş yapan araçları engellemek ve araçların giriş çıkışlarını kontrol altına almak amacıyla kullanılan bir sistemdir. Sistemin yapılış nedenleri dolayısıyla bu alanda kullanılan etkili yöntemlerden bir tanesidir. Genellikle otoparklarda araçların giriş çıkışını denetlemek amacıyla kullanılır.

Yatar-Kalkar Özellikli Bariyerler

Bariyerlerin amacı kontrolsüz yapılan araç girişlerini ve giriş çıkışlarını denetlemektir. Yatar-Kalkar özelliğine sahip olan bariyerler bu gibi durumların önüne geçmek için çok avantajlı bir seçenektir. Bu özelliğe sahip bariyerler kullanışlı, çok yönlü ve fonksiyonlu olan seçeneklerdir. Kontrolsüz yapılan giriş çıkışları durdururlar. Bu sebeple bariyer kullanılan çoğu yerde yatar-kalkar özelliğine sahip bariyerlerin kullanıldığını görebilirsiniz.

Güvenlik Bariyer Sistemleri

Güvenlik Bariyerleri otoparklarda kullanılan bariyer sistemlerinden daha farklıdır. Genellikle elektronik veya donanımsal bir yanı yoktur. Genellikle girişi veya çıkışı olan bir alanı, yolu kapatmak, trafiği yönlendirmek, yüksekte veya yeraltında çalışan işçiler için güvence oluşturmak ve kalabalığı yönlendirmek amacıyla kullanılan bir bariyerdir.

Kollu Bariyer Sistemleri

Kollu Bariyer Sistemi halka açık, rahatça girilebilen alanlarda kontrolsüz araçların girişini ve çıkışını kontrol etmek amacıyla kullanılan bir bariyer yöntemidir. Bu bariyerlerin sahip olduğu kol özelliği ile araçların giriş ve çıkışını engellenebilir kılmaktadır. Genellikle halka açık olan otoparklarda veya benzeri yerlerde kullanılan bir yöntemdir. Çoğu otoparkta kullanıldığını rahatlıkla fark edebilirsiniz. 

Bariyer Sistemi Çeşitleri

Kontrolsüz olan araç giriş çıkışlarını önlem için kullanılan bariyer sistemlerininde kullanım şekillerine göre değişen çeşitleri vardır. Genellikle halka açık alanlarda ve otoparklarda kullanılan bu sistemlerin çeşitleri ise;

Kollu Bariyer
Mantar Bariyer
Güvenlik Bariyeri
Road Blocker
Şerit Bariyer

olarak sıralanabilir. Bu saydığımız bariyerlerin özellikeri dediğimiz gibi kullanım ihtiyacına ve şekilleine göre değişiklik gösteriyor.

Bariyer Sistemleri Fiyatları

Halka açık olan alanlar veya otoparklarda sıklıkla kullanılan bariyer sistemleri kontrolsüz araç giriş çıkışlarını engellemek amacıyla kullanıyor. Bundan dolayı bu iş alanlarında çalışan çoğu yer bariyer sistemleri satın alarak bu gibi durumları engelleyebiliyorlar. Peki bu bariyerlerin fiyatları nelerdir? Elektronik olan bariyerlerin fiyatlarına bakıldığında 4.500TL ile 15.000TL arasında malzeme, boy ve kalitesine göre değişiklik gösterebiliyor. Elektronik veya donanımsal özelliklere sahip olmayan bariyerler ise daha uygun fiyatlara satın alınabiliyor.

Bariyer Sistemi Yapan Firmalar

Araçların kontrolsüz girişlerini ve giriş çıkışlarını engellemek amacıyla kullanılan bariyer sistemlerini çoğu halka açık alan ve otoparkta görebiliyoruz. Tabii ki de bu bariyer sistemlerini satan firmalar bulunmakta. Ancak alacağınız bariyer sisteminin iyi çalışıp çalışmadığını, kaliteli olduğundan emin olarak satın alınmanız gerekir. Bu nedenle satıcı firmalarda bu özellikleri ve güvenilirliği aramanız lazım. Bunun için firma ile ilgili araştırma yapabilir, iletişime geçebilir ve bariyer sistemlerini satın alan kullanıcıların deneyimlerini okuyabilirsiniz. Muhtemeşem ekibimiz ile iletişime geçerekte fiyat almak mümkün.

Turnike Sistemleri

 Turnike Sistemleri halka açık büyük iş yerlerinde, alanlarda insanların kontrolsüz giriş çıkışını engellemek için kullanılan bir engel sistemidir. Genellikle halk tuvaletlerinde, havaalanlarında ve terminallerde kullanılan bir sistemdir.   

Bariyer Sistemi kurulumu ve fiyatları ve verdiğimiz hizmetleri öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

  • Tandoğan Cad. No:132/b Pendik, İstanbul
  • 0216 397 53 96
    0539 377 53 96
  • info@sunucuteknik.com

Broşürlerimiz

Bilgisayar bakım anlaşması standart teklif formunu ve yaptığımız hizmetleri .PDF formatında indirebilirsiniz.

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

X