st-logo-1 (1)

Bilgisayar Bakım Anlaşması

Bilgisayar Bakım Anlaşması

Teknik Destek ekibimiz, firmanızın bilişim teknoloji alt yapısını oluşturan tüm cihaz ve yazılımların kesintisiz şekilde çalışması için çeşitli hizmet seçenekleri sunar. 

Küçük, orta ve büyük ölçekli firmaların ihtiyaçları farklı olduğundan bilgisayar bakım anlaşmaları için belirli bir paket sunmak zordur. 

Siz işinize odaklanın! Bize bırakın

İşletmenizde herhangi bir kesinti yaşamak istemiyorsanız detaylar için bize ulaşın!

Bakım anlaşması kapsamında neler yapıyoruz?

Virüs testleri
Yazılım lisans sorunları
Ağ bağlantılarının kontrolü
Yazıcı bağlantı bakımları
Laptop arıza tespitleri
Masaüstü arıza tespitleri
Sunucu arıza tespitleri
Donanım parçaları temizliği
Yedekleme kontrolleri
Program verimlilik testleri
Yerinde teknik destek
Uzaktan Bağlantı ile destek

Sunucu Bakım Anlaşması

Sunucu bakımı firmalar için kritik önem arz etmektedir. Sunucular hızlı ve performanslı çalışabilmesi için günlük, aylık ve yıllık olarak kontrol edilmeli, hatalar önceden tespit edilmelidir. Sunucuların kullanım süresi, özellikleri ve amacına göre bakım programları çıkartılmalıdır. Firmaların yapısına göre sunucular ve donanımları tespit edilmeli sunucular bu şekilde kurulmalıdır.

Firmaların bulunduğu sektör, kullandığı sistemler ve programların önceden tespit edilmesi ve buna göre bakım programı yapılması gerekir.  Her sunucunun kapasitesi ve hızı farklıdır. Sunucu bakımlarında işletmenizde kurulu markanın önemi de oldukça önemlidir. Planlar yine markaya göre değişkenlik göstermektedir. Firmalar sunucu bakım ve teknik servis için gerekli bilgiye sahip olmayabilir.

Sunucu Bakım ve Teknik Servis

Her ne kadar orta ve büyük ölçekli firmalarda IT personeli bulundurulsa da sunucu bakımı ve sunucu teknik servis işleri için bu personeller yetersiz kalmaktadır. Sunucu teknik servis ve tamiri için dışarıdan destek almak çoğu zaman gerekebilir.

Ekibimiz ile tanışarak, sunucularınızın bakımını, sunucularınızın tamirini ve sunucu teknik servis hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Sunucuların  ve bulunduğu kabinetlerin dış mekanlarının temiz tutulması, tozdan korunması da donanımlarınızın verimli çalışması hususunda önemlidir. Server ve sunucularınızın depolama alanlarında meydana gelecek hatalar kurduğumuz programlar sayesinde önceden tespit edilir.

Sunucu bakımlarının temelinde antivirüs yazılımları gelmektedir. Sunucunuzda kurulu antivirüs yazılımlarının düzenli çalışıp çalışmadığı bu bakımlar sayesinde ortaya çıkartılmalıdır. Antirüsler sunucularınızın depolama alanlarındaki virüsleri tespit eder ve kötü yazılımların silinmesini sağlar.

Sunucuların yavaşlama sebeplerinden bir tanesi de kötü casus yazılımlardır. Casus yazılımlar hatrı sayılır şekilde sunucuların yavaş çalışmasına sebep olurlar. Sunucuların hızlandırılması için belli başlı programlar vardır. Donanım gücü yerinde olan sunucuların her şeye rağmen yavaş çalışmasının altındaki problemler araştırılmalı buna göre bir planlama yapılmalıdır. Genelde sunucuların hata vermesi ve yavaş çalışmasının altına yatan temel neden casus yazılımlardır. Yanlış kurulan programlar, bir biri ile çakışan programlar, işletim sistemlerinin doğru optimize edilmemiş oluşu da başka unsurlar arasında gösterilmektedir.

Sunucu Bakım Fiyatları

Sunucu bakım fiyatları bilgisayar bakım anlaşması sözleşmeleri detaylarında yazılıdır. Ortalama fiyatları çok yüksek değildir. Sunucular bilgisayar bakım anlaşması kapsamında da bakım altına alınmaktadır.