st-logo-1 (1)

Depolama Çözümleri

Depolama Çözümleri

Sunucu Teknik ekibi olarak her türlü veri depolama danışmanlığını yerine getirmekteyiz, Ekibimiz marifeti ile depolama çözümlerinin kurulum ve desteğini sertifikalı mühendislerimiz aracılığı ile alabilirsiniz. Depolama çözümlerimiz için hizmet detaylarına göz attığımızda sunucu sistemleri, veri depolama sistemleri, yazılım tabanlı veri depolama dahil tüm veri depolama sorunlarınıza çözümler getiriyoruz.

Depolama Çözümlerimiz

Günümüz dijital dünyasında büyük veri kavramının ortaya çıkması ile depolama çözümleri önemli bir yere sahip oldu. Firmalar, altyapılarındaki silolar ve veri karmaşası nedeniyle işleyişlerinde aksaklıklar yaşamaya başladı. Fakat profesyonel ekiplerce sağlanan depolama çözümleri sayesinde tüm bu karmaşa yerini düzgün ve kesintisiz işleyişe bıraktı.

Depolama Çözümleri

DAS (Direct Attached Storage) Çözümleri

DAS Çözümleri

Veri hacmi arttıkça bununla doğru orantılı olarak depolama kapasitesi ihtiyacı da artmaktadır. Bu kapasiteyi arttırmak için birçok yöntem mevcut. Bunlardan kullanımı en kolay ve yaygın tercih edilenidir Direct Attached Storage. Başka bir ara aygıta ihtiyaç duymadan direkt sunucuya bağlanan depolama sistemidir. Diğer cihazlar bu sunucuya erişemez.

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?

NAS (Network Attached Storage) Çözümleri

NAS, Türkçedeki telaffuzuyla ‘Ağa bağlı depolama’, yerel ağlarda daha öncesinde tanımlanmış yetkili kullanıcıların verilerine ulaşması ve dilediği veriyi depolamasını sağlayan bir depolama sistemidir. Erişimini IP ile yaptığı için istenildiği kadar cihazın erişmesi mümkündür.

Bulut tabanlı uygulamalar üzerinden dijital dosyalara her yerden ulaşım sağlamak mümkün. Ayrıca yedekleme alınarak veri korunması üst düzeye çıkarılabiliyor. Depolama sistemleri içerisinde NAS’ın avantajlarını şu şekilde listeleyebiliriz:

SAN (Storage Area Network) Çözümleri

İngilizce bir terim olan Storage Area Network, dilimizde depolama alan ağı anlamına gelmektedir. Genel hatlarıyla bu depolama sistemlerinin tanımı, yüksek miktarda cihaz bulunduran ağlara hizmet sunmak için, birden çok depolama donanımını birbirine bağlayan ve bu donanımlar arası veri akışını sağlayan sistemdir. Bu sistem, LAN ve WAN bileşenlerini kullanarak bağlantıyı sağlar. 

Veri Depolama Çözümlerinin Faydaları

Veri depolama hizmeti, dijitalleşme ile ilerleyen firmaların büyüme konusunda en vazgeçilmez kaynakları arasındadır. Markalar büyüdükçe onunla orantılı olarak personel, donanım ve veri ihtiyacı da büyür. İşte bu yüzden depolama çözümleri bu trafiğin en önemli unsurlarından birisidir.

Veri depolama çözümlerinin birey ve kurumlara sağladığı faydaları dört başlık altında toplayabiliriz:

Bulut Depolama Nedir?

Sanal dünyada verilerin güveliği ve yedeklenmesi oldukça önem teşkil eden bir konudur. Bulut depolama bu ihtiyaçları karşılayan bir depolama sistemidir. Bu alanlar sayesinde dijital verilerinizi güvenle muhafaza edebilirsiniz. Bulut sistemine yüklediğiniz verilere, özel tanımlanmış kişiler haricinde kimse erişemez.

Veri miktarınızın büyüklüğü bulut depolama için bir önem teşkil etmemektedir. Bu sistem sayesinde dilediğin miktarda alan satın alabilmektesiniz.

Bazı ücretsiz bulut depolama uygulamaları şunlardı:

Depolama Sanallaştırması Nedir?

Depolama sanallaştırması, verilerin kaybolma riskini ortadan kaldırmak, depolamayı merkezi bir hale getirmek ve veri taşınabilirliğini sağlamak için yapılan işlemdir. Ayrıca siber saldırılara karşı sistemler bu uygulama ile daha dirençli bir hale gelmektedir.

Sunucu Teknik firması ile veri güvenliğini ve performansını optimize edebilirsiniz. Firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgiyi elde edebilirsiniz.