st-logo-1 (1)

Firewall Destek

Firewall Destek

Sunucu Teknik ailesi olarak, Fortinet cihazları arasında veya farklı marka firewall cihazlarından Fortigate ürünlerine konfigürasyon işlemlerinde güvenlik ve müşteri odaklıyız. Firmanızı tanıyarak size özel oluşturduğumuz paketler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firewall Destek Hizmetlerimizin yanında ; Firewall destek hizmetlerimizi yerine ve firma büyüklüğüne göre sağlamaktayız. Uzaktan kurulumdan yerinde kurulum, güvenlik açık analizleri, web üzerinden çağrı takibi, sistem ve firewall konfigurasyon kontrol ve raporları, yerinde ve uzaktan bakım, hızlı müdahale 7/24 destek anında müdahale gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Güvenlik duvarı çeşitleri

İşletmenizin korunmaya ihtiyacı var.

Neden Firewall?

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre siber saldırıların %60’ı kurumsal firmalara karşı yapılmaktadır. Yine aynı araştırmaya göre bu saldırılardan işletmelerin yalnızca %40’ı kurtulabiliyor. Bu istatistikler göz önüne alındığında ağ güvenlik önlemi almamış birey ve kurumların tehdide ne derece açık olduğun görünmektedir.

Ayrıca bireysel çözümler bu tehditlere karşı oldukça işlevsiz bir pozisyondadır. Zira sanal korsanlar her geçen gün saldırı tekniklerinde yenilikler yaparak kendini yenilememiş güvenlik duvarlarını kolaylıkla aşabiliyorlar. Bu sebeple firewall konusunda profesyonel hizmet almak, bir işletme için olmazsa olmaz bir aksiyondur.

Firewall güvenlik duvarı konusunda firmalar arasında yaygın bir hata, bulut tabanlı sunucu hizmeti almanın güvenlik riskini ortadan kaldırdığına inanılmasıdır. Evet, kişisel veriler bulut tabanında ISS tarafından korunmaktadır fakat bu yeterli bir güvenlik seviyesi değildir.

Unutulmamalıdır ki, doğru güvenlik kalkanının oluşturulması, birçok farklı güvenlik bileşeninin bir araya gelmesi ile sağlanabilir.

Bilindiği üzere Firewall, ülkemizde bilinen adıyla güvenlik duvarı, dijital dünyada iç ve dış veri trafiğini denetlememizi sağlayan bir sistemdir. Hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir.

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?

Firewall Nedir?

Firewall (Güvenlik duvarı) bilgisayar ve diğer iletişim aygıtları için üretilmiş, veri trafiğini kontrol ederek belirli filtreleme işlemleri sayesinde cihazların zararlı yazılımlardan korunması sağlayan bir güvenlik sistemidir. Firewall sayesinde hem bireysel hem de çoklu kullanımlarda güven sağlanmış olur.

Lokal kullanımda firewall güvenlik mekanizmasına ihtiyaç duyulmasa da cihazlar internet portalına bağlandığı taktirde birçok tehdide karşı savunmasız bir konuma geçer. Günümüz dijital dünyasında tehdide açık bir cihaz için virüsler oldukça elverişli yerlerdir.  Bunun için iç ve dış ağlardan oluşabilecek sızmalara karşı önlem almak için firewall güvenlik duvarını aktif hale getirmek, kullanıcılar için faydalı bir eylem olacaktır.

Firewall Türleri Nelerdir?

Bilgisayar sistemlerini yeterli güvenlik seviyesine ulaştırmak için kullanılan Firewall’lar, ağ sistemlerinin yapı ve kullanış amacına göre farklılıklar gösterir. Genel olarak firewall türlerini şu dört başlık altında toplayabiliriz:

Firewall Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firewall satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur. Öncelikle alınması düşünülen sistemin ihtiyaçların tümüne ağ güvenlik hizmet çözümleri sunması gerekir. Eğer firewall sisteminde oluşabilecek tüm tehditlere karşı yeterlilik yoksa ileriye dönük firmalara büyük sorunlar çıkarabilir. Ayrıca performans sorunlarına sebebiyet vermemek için yüksek performanslı bir firewall satın alınması, kullanıcıların faydasına olan bir durumdur.

Bir diğer husus da siber suçluların her geçen gün saldırı tekniklerinde yenilikler oluşturulduğu göz önüne alındığında satın alınan firewall markasının günceli takip etmesi oldukça mühim bir durumdur. Fortigate gibi sektöründe lider konumda alan sistem ile çözüm ortaklığı olan firmamızı arayarak en doğru hizmete ulaşma konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Firewall Markaları

Firewall sistemlerinde hizmet sağlayan birçok marka bulunmaktadır. Bu alandaki en güvenilir ve doğru hizmeti sağlayan firewall markalarını şu şekilde gruplandırabiliriz:

  • FORTİGATE : Bünyesinde barındırdığı birçok seçenek ile UTM güvenlik kontrolü sağlayan bir firewall ürünüdür.
  • ZYXEL : Kullanıcılarını zararlı yazılımlardan koruyan bir firewall ürünüdür.
  • SONİCWALL : Bu firewall ürünü sayesinde yüksek performans ile veri trafiği kontrol edilebilir.

Bu Hizmetlerimiz İlginizi Çekebilir

Fortigate

Bünyesinde barındırdığı birçok seçenek ile UTM güvenlik kontrolü sağlayan bir firewall ürünüdür.

Sophos

Sophos size tek bir ekran üzerinde tüm kullanıcılarınızı yönetme, izleme, firsatı verir.