st-logo-1 (1)

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri, ev, iş yeri, kamusal ve özel alanlarda fiziki güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan sistemlerden en önemli unsurdur. Günümüzde en çok kapalı devre izleme olarak tercih edilen bu sistemin daha birçok farklı kullanım versiyonu mevcuttur. Kapalı devre izleme sistemine CCTV, yani ‘Closed Circiut Television’ denir. Normalde televizyonlarda herkese açık bir prensipte yayın sağlarken CCTV sadece sistemde yetkili olan kişilere erişim izni verir.

Güvenlik kamere sistemleri sayesinde sınırları belirlenen alanın içerisinde olup biten her detay gözlemlenir ve kayıt altına alınır. Hatta gelişmiş yazılım teknolojisiyle entegre olduğunda alarm özelliğine de sahiptir.

 

Bariyer Sistemleri

Montaj için kaliteli hizmet alın.

Güvenlik Kamera Montajı

Günümüzde alan güvenliği sağlama hususunda özel bir yere sahip olan güvenlik kamera sistemleri yapı itibariyle hayli karmaşık bir sistemdir. Bu nedenle deneyimli firma ve ekipler tarafından icra edilmesi gerekir. Zira kamera sistemlerinin kurulacağı alan doğru analiz edilmediği taktirde kör noktalar kaçınılmaz olur.

Sunucu Teknik firması alanında deneyimli ekiplerim ve gelişmiş teknolojik altyapısı ile güvenlik kamera sistemleri konusunda firmalara en iyi çözümleri sunuyor.

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?

Güvenlik Kamera Çeşitleri

Güvenlik kamera çeşitleri, kullanım alanının yapısına ve özelliğine göre farklılık gösterir. Ayrıca iç ve dış mekân olmak üzere 2 farklı kategoride üretilir. Bu durum göz önüne alındığında güvenlik kamera sistemleri kurulurken öncesinde detaylı bir analiz yapmanın önemi ortaya çıkmaktadır.

Eskiden tek tip güvenlik kamera sistemleri kullanılıyorduysa da teknolojinin gelişmesiyle birlikte her ihtiyaca uygun kamera çeşitleri üretildi. Kablosuz, gece görüş özellikli, hareket kabiliyetli ve yakınlaştırma özelliğine sahip kamera çeşitleri, teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan donanımlardır. Peki güvenlik kamera çeşitleri nelerdir? Günümüzde en sık kullanılan güvenlik kamera çeşitlerini birkaç maddede listelemek mümkün.

Güvenlik Kamera Kurulumu Nasıl Yapılır?

Güvenlik kamera sistemlerinin temel prensibi ‘güvenlik’ kavramı olduğu için, bu sistemlerin projelendirilmesinden montajına geçen süreçte her detay önem arz etmektedir. Bu sebeple güvenlik kamera sistemlerinin projelendirme ve kurulumunu yapacak kişilerin alanında oldukça uzman olmaları elzemdir.

Kamera sistemlerinin montaj aşamasına geçmeden evvel alanda detaylı bir analiz yapılmalı, kör noktada kalabilecek alanlar tespit edilip kamera açıları buna göre belirlenmelidir. Eğer yeteri kadar kamera donanımı mevcut değilse ek ürünler kullanarak bu kör noktalar giderilmelidir. Ayrıca güven ışınlarının açısını belirleme ve DVR kutusunun nereye koyulacağını saptama, güvenliğin sağlanması açısından gerekli adımlardır.

Tüm bu unsurların üzerinden geçildikten sonra güvenlik kamera kurulumuna geçilebilir. Firmaların taleplerine göre kurulumun ardından kablolama yardımı ile izleme monitörleri de kurulabilir. Bu bağlantı DVR ile monitörün HDMI kablosuyla entegre olması ile sağlanır.

Sunucu Teknik firması olarak alanında eğitimli teknik kadromuzun sağladığı hizmet ile siz de güvenlik kamera sistemlerine sahip olabilir, alanlarınızın güvenliğini en iyi şekilde sağlayabilirsiniz.