st-logo-1 (1)

Kablosuz Ağ Çözümleri

Kablosuz Ağ

Biz Sunucu Teknik ekibi olarak, tüm müşterilerimizin kablolu network sorunlarına çare bulduğumuz gibi kablosuz network altyapı ihtiyaçlarına yönelik çözümlerde sunmaktayız.

Çalışma prensibimiz diğer hizmetlerimizde olduğu gibi anahtar teslim şeklindedir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre indoor ve outdoor wiriless projelerin yerinde keşif ve tasarımından uygulamasına kadar tüm detayları düşünerek planlıyor ve projelerimizi üretiyoruz.

Kablosuz ağ sistemleri kullanılan yer ve kullanım amacına göre değişkenlikler göstermektedir. Doğru bir analizin sonucunda kullanılacak doğru sistem, işlevselliği arttıracağı gibi aynı zamanda da çalışma performansını üst düzeylere çıkaracaktır.

Çalıştığımız Bazı Markalar

Kablosuz ağlar dışarıdan erişimi kolay ve tehdide açık sistemlerdir. Bu tehditler fiziki yerine büyük oranda dijital sızma olarak kendini göstermektedir. Günümüzde bu tehditlerin önüne geçmek için üretilen WPA2 güvenlik yazılımı, kullanıcılar arasında en popüler olanıdır. Bu popülerliğinin temelinde WPA2’nin kolay kullanıma sahip olmasıdır. Fakat bu kolaylık, kötü niyetli kişiler için de sızma işlemini kolaylaştırmaktadır.

Bireysel kullanımlarda WPA2 güvelik sistemi kullanışlı olsa da kurumlar için yeterli seviyede değildir. İşletmeler, profesyonel kablosuz ağ güvenliği hizmeti sunan firmalar aracılığıyla 802.1X cihaz kimliği doğrulama prensibiyle çalışan hizmeti tercih ederler. Bu 802.1X güvenlik sistemi ağa ve cihazlara kimlerin gireceğini, hangi alanlara erişim yetkisi verileceğini belirler.

Bariyer Sistemleri

Kablosuz ağ güvenliğinizi üst seviyeye çıkarın.

Kablosuz Ağ Çözümleri

Teknolojinin ilk aşamasında kablolu ağları kullanan birey ve kurumların zaman içinde veri ihtiyaçların artması nedeniyle kablolu ağlara alternatif olarak üretilmiştir kablosuz ağlar. Radyo frekansları sayesinde verilerin hızlı iletilmesini sağlaması, kablo sorunsalını ortadan kaldırması kazandığı popülerliğin en önemli hususlarıdır.

Dünümüzde bu yapıyı kullanmak isteyen kurumlar kablosuz ağ çözümleri konusunda profesyonel destek alarak taleplerini kolaylıkla karşılayabiliyor. Sunucu Teknik firması bu hizmet dalında sektörünün öncülerinden biri olma özelliğine sahip.

Birçok farklı aygıtın radyo frekansları aracılığıyla birbiri arasında iletişim kurmak, veri alışverişi sağlamak için kurulmuş sisteme denir kablosuz ağlar. Genel hatlarıyla Wi-Fi ya da WLan olarak sınıflandırılır. Dünya genelinde kazandığı popülerlik kolay kuruluma sahip olması ve fiziki alana çok az ihtiyaç duymasıdır.

Başlangıçta sadece evlerde kullanılan bu ağ yöntemi zaman içerisinde kafeler, restoranlar ve konaklama yerleri gibi alanlara da yayılım göstermiştir. Hatta günümüzde artık kablosuz ağ sisteminin olmadığı alan yok denilebilir. Belediyelerin kamuya açık alanlarda sunduğu Wi-Fi hizmeti de buna dahildir.

Kablosuz ağların çalışma prensibi router modemler ile aynıdır. Merkezi bir noktadan kablo yardımıyla gelen sinyaller modem aracılığıyla cihazlara dağıtılır.

 

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?

Ağ Güvenliği

Teknolojiye odaklı gelişen günümüz dünyasında artık kablosuz ağ sisteminin bulunmadığı bir alan hemen hemen yok denilebilir. Evler, okullar, oteller, havalimanları, kamu daireleri, kamuya açık alanlar vb. daha birçok yerde bu sistem mevcut. Dijital dünyanın ‘Büyük Veri Akışı’ kavramına erişmesiyle birlikte eskiden kullanılan kablolar hem yetersiz kalmaya başladı hem de fiziki olarak oldukça fazla yer kapladı. Kablosuz ağlar, kablolu ağların yerini alarak tüm bu sorunların önüne geçmeyi başardı.

Kablosuz ağ kullanımı, kullanılan alana ve kullanım sayısına göre değişkenlik göstermektedir. LAN, PAN, WAN, MAN bağlantı sistemleri ihtiyacın çeşitliliğine göre kurulan sistemlerin adıdır.

Kablosuz ağ sistemlerine sahip olmak isteyen firmalar, bu taleple birlikte birçok ihtiyacı da beraberinde getir. Kullanımı kolay olan kablosuz ağların kuruluş aşaması ise bir o kadar zordur. Profesyonel kablosuz ağ çözümleri hizmeti sunan firmalar aracılığıyla bu işleme doğru ve güvenle sahip olunabilir.