Network Güvenliği Hizmetleri

Network Güvenliği Hizmetleri

Günümüzde dijital dünyanın gelişmesi, artan donanımla orantılı büyüyen veri akışı, işlem hacminin genişlemesi bireysel ya da kurumsal kullanıcılarda güvenlik konusunun sık sık gündeme gelmesine neden oldu. Her geçen gün kendini yenileyen ve evrilen tehditlere karşı kullanıcıların kendi önlemleri yetersiz kalmakta. Bu sorun, güvenlik alanında uzman ekiplerin firmalara profesyonel network güvenliği hizmeti sunmasıyla çözümlenebilir bir noktaya geldi.

Bir ağın güvenliğini kusursuz bir şekilde sağlamak için o ağa sızmış tehditleri tespit edip yok etmek yeterli değildir. Aynı zamanda da bu tehditlere karşı öncesinden hazırlıklı olunması gerekir. Bu da ancak uzmanlar tarafından oluşturulmuş network güvenlik politikası sayesinde mümkün olabilir.

Ağ güvenliği konusundaki deneyimli ekiplerimiz ve iş ortaklarımız hakkında detaylı bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ağ Erişim Kontrolü (NAC)

Network Operations Center, dilimizde Ağ Operasyon Merkezi olarak bilinmektedir. En genel tabiriyle NAC’ın çalışma tanımı; tespit edilen olumsuz olayların en kısa sürede giderilerek sistem akışının sağlanması, sistemdeki planlanan performansın sürdürülebilirliği ve sistem analizlerini firmalara en doğru biçimde raporlama işidir.

Bünyesinde bulunan dijital cihazları belirli bir seviyeyi aşmış olan firmalar, ağ erişim kontrolü sistemine geçmesi gerekir. Zira NOC desteği olmadan faaliyetlerine devam etmeleri durumunda, sahip oldukları veri trafiğine hakim olmaları, bu ağda oluşan sorunların tespiti gibi birçok durumda savunmasız kalırlar. Doğru ve sorunsuz bir işleyiş için NOC hizmeti kurumsal her firma için oldukça önemli bir husustur.

Detaylı Bilgi: NOC Hizmeti Nedir?

Ağ Geçidi Antivirüs Çözümleri

Kötü amaçlı yazılımlar genel olarak ağlar üzerinden cihazlara sızma işlemi gerçekleştirir. Korumasız olan ağlarda bu işlem kolay gerçekleşirken, güvenliği antivirüs çözümleri ile sağlanan ağlarda bu kötü amaçlı yazılımlar başarıya ulaşamamaktadır.

Günümüzde birçok antivirüs yazılımı ağ geçidi sızmalarına karşı koruma sağladığını iddia etse de aslında reelde çoğu sınıfta kalmaktadır. Ağ geçidi antivirüs çözümleri konusunda uzman ekipler tam da bu noktada farklarını ortaya koymaktalar. Kullanılan ağ yapısına göre en doğru analizleri yaparak verimliliği en yüksek güvenlik çözümlerini sağlarlar. Bu çözüm hizmet başlıklarını şu şekilde listeleyebiliriz:

Güvenlik Duvarı Çözümleri
Saldırı Önleme Çözümleri
VPN Çözümleri
URL Filtreleme Çözümleri
Network Güvenliği çözümleri

Uzman mühendislerimiz aracılığıyla her işletmenin yapısına göre sunduğumuz ağ geçidi antivirüs çözümlerimiz hakkında bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Network Ağ Ürünleri

Network ağ altyapısı ticari hayatın olmazsa olmazlarındandır. Sektörlerin tüm faaliyet kolları dijital aygıtlar ile iç içe geçmiş olup, bu cihazlar ağ sistemleri üzerinden birbirleriyle iletişim halinde tutulur. Ev ağ tasarımları basit bir kurulum yapısına sahip olsa da iş hayatında kullanılan ağ sistemleri oldukça zor ve karmaşık bir yapıya sahiptir.

Network ağ ürünleri genel hatlarıyla iki tür bileşenden oluşur: donanımsal aygıtla ve yazılımsal uygulamalar. Sistemi oluşturan bu materyaller şu başlıklarda gruplandırılır:

MODEM : Bir kablo aracılığıyla ISS’den içine gelen sinyalleri bilgisayar ve diğer aygıtlara dağıtımını sağlar. Yakın döneme kadar bu dağıtımı kablolar aracılığıyla gerçekleştirirken, artık günümüzde tamamen radyo sinyalleri aracılığıyla iletmektedir.

ROUTER : Ağ donanımındaki veri akışışını diğer ağlar arası bölüştüren bir donanımsal araçtır.

SWİTCH : Ağda tanımlanmış diğer aygıtların birbirleriyle iletişim kurup veri alışverişi yapmasını sağlayan cihazdır.

FİREWALL : Dilimizdeki söylemiyle güvenlik duvarı olan bu sistem, ağa gelip giden verileri kontrol ederek ağ trafiğinin güvenli işleyişini sağlar.

Network Güvenliği Nasıl Sağlanmalıdır?

Network sistemlerinin donanımsal olarak doğru kurulması gerektiği gibi aynı zamanda da yazılımsal olarak kusursuz tercihler yapılması gerekir. Bu iki etken bir araya geldiğinde kusursuz bir güvenlik politikasına sahip olunur. Peki network güvenliği nasıl sağlanmalıdır?

Firewall sistemleri ağ güvenliği konusunda temel sistemlerden biridir. LAN ile WAN arasındaki bütün veri trafiği yöneterek zararlı yazılımlardan korur.

VPN yani uzun adıyla Virtual Private Networks kullanılarak gerçek IP adreslerinizi gizlemiş olursunuz. Bu sayede saldırıların odağından kaçınmış olursunuz.

IDS saldırı tespit sistemleri aracılığıyla sisteminize gerçekleşen sızmalara karşı hızla müdahale edebilirsiniz.

En temel network güvenliği unsurlarından biri de antivirüs çözümleridir. Yukarıda belirtilen önlemlere bir de antivirüs desteği sağlanırsa hata payı düşük bir ağ sistemine sahip olunur.

Network güvenliği sağlama hususunda daha onlarca farklı yöntem mevcut. Fiziksel güvelik ve şifreleme yöntemleri de bunlara dahil. Bu kademelerden biri eksik olduğu taktide ağ sistemi için her zaman bir tehlike yaratma ihtimali bulunur. Kusursuz bir network güvenliğine sahip olmak için firmamız ile iletişime geçebilirisiniz.

İletişim Bilgilerimiz

  • Tandoğan Cad. No:132/b Pendik, İstanbul
  • 0216 397 53 96
    0539 377 53 96
  • info@sunucuteknik.com

Broşürlerimiz

Bilgisayar bakım anlaşması standart teklif formunu ve yaptığımız hizmetleri .PDF formatında indirebilirsiniz.

X