Ses ve Veri Çözümleri

Ses ve Veri Çözümleri

Ses iletişiminin telekomünikasyona oranla oldukça düşük maliyetli olması, birey ve kurumları data üzerinden ses aktarımına yöneltti. Telefon hatlarının görüşme kalitesini yakalaması, her geçen gün data üzerinden iletişimin popülerliğini arttırdı.

Sunucu Teknik firması olarak kurumların kendi iç ses ve veri iletişimini kurmaları, işletim sistemlerini en performansta kullanmaları için sunduğumuz sev ve veri çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ses ve veri çözümlerinde sunduğumuz hizmetler:

Ses iletişiminin telekomünikasyona oranla oldukça düşük maliyetli olması, birey ve kurumları data üzerinden ses aktarımına yöneltti. Telefon hatlarının görüşme kalitesini yakalaması, her geçen gün data üzerinden iletişimin popülerliğini arttırdı.

Sunucu Teknik firması olarak kurumların kendi iç ses ve veri iletişimini kurmaları, işletim sistemlerini en performansta kullanmaları için sunduğumuz sev ve veri çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ses ve veri çözümlerinde sunduğumuz hizmetler:

Data üzerinden ses aktarımı
VOIP kurulumları
IP telefon çözümleri
IP santral çözümleri
IVR/ACD çözümleri
Data Üzerinden Ses Aktarımı

İnternetin yaygınlaşması ve sinyal hız kalitesinin günümüz seviyesine gelmeden evvel görüşmeler gerek birey olsun gerekse kurum, her zaman için telekomünikasyon üzerinden sağlanmaktaydı. Fakat dijital çağın her eve kolayca girmesi, veri akış hızlarının maksimum düzeye taşınması data üzerinden ses aktarımı hayli kullanışlı ve popüler yaptı.

Günümüzde akıllı telefonlarda kullandığımız uygulamaların nerdeyse tamamı data üzerinden ses aktarımını kullanıyor. WhatsApp, İnstagram, Skype, Zoom gibi uygulamalar bu konuda örnek olarak gösterilebilir.

Data üzerinden ses aktarım işlemi dışarıdan kolay gibi görünse de yüksek cihazlı kurumlarda bu trafiğin sağlanması, sürdürülebilir kılınması hayli zor bir yönetimdir. Bunun için en doğru karar, alanında uzman bir ekip ile çalışmak olacaktır.

VOIP Kurulumları

VOIP, Voice Over İnternet Protocol teriminin kısaltımıdır. IP tabanlı networkler aracılığıyla iletişimde kaliteyi sağlayarak maliyetleri düşürmeye yarayan bir sistemdir. VOIP sistemi yalnızca ses iletişimi ile sınırlı değildir. Aynı zamanda telekomünikasyonun sunduğu tüm unsurları da bünyesinde barındırır. Fax kullanımı da buna dahildir.

VOIP, günümüz tablet ve telefonlarında kullanılan ve ücretsiz olan ses aktarım programlarıyla sağlanabilse de konu büyük miktarda aygıt sahibi kurumlar olduğun farklı bir yöntem izlenmelidir. Çünkü ses ve verinin aktarımı kadar aynı zamanda bu verilerin güvenliği de önemlidir. Profesyonel VOIP hizmeti aldığınızda verilerinizin güveliğini de sağlamış olursunuz.

VOIP sistemine sahip olmak için uzman bir ekip tercih edilmelidir. Alanın deneyimli iş ekiplerimizden konu hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

IP Telefon Çözümleri

Gene tanımıyla IP telefon, VOIP sistemiyle çalışan telefonlara denir. SIP veya internet telefonu olarak da telaffuz edilmektedir. Dijital çağın ortaya çıkmasına kadar kullanıcılar analog telefonlar aracılığıyla iletişim sağlamaktaydı. Bu iletişimin temeli bakır kablolar üzerine kuruluydu. Fakat hayatımızda hızla artan teknolojik yenilikler sayesinde artık nerdeyse iletişimimizin tamamını veri hatları üzerinden yapılmakta. Ayrıca bu iletişim analog devrinde olduğu gibi sadece ses üzerinden değil, aynı zamanda görüntülü olarak da gerçekleşmekte.

IP telefonu analog telefonlardan ayıran özellikleri birkaç başlık altında toplayabiliriz:

Hızlı iletişim
Kesintisiz iletişim
Güvenli iletişim
Ses ve veri aktarımı
Daha az maliyet
IP Santral Çözümleri

IP santral, bünyesinde çok sayıda aygıt ve personel bulunduran firmaların kesintisiz ve güvenli iletişim sağlamaları için kullanılan yöntemdir. Geniş bölgelere yayılmış kurum cihaz ve personellerinin iletişimini sağlamak için merkezi bir sistem kurulduğunda veri trafiği daha rahat yönetildiği gibi aynı zamanda iletişim giderleri de hayli düşmektedir. Bu santraller aracılığıyla kurum içi ücretsiz iletişim olanağı kazanılır.

Ayrıca IP santrallerin kendi bünyesinde sunduğu yazılımsal uygulamalar da mevcuttur. Bunlardan en önemlisi çağrı merkezi hizmetidir. Bu sistem sayesinde dış aramaları istenilen birime otomatik olarak aktarılır, ofiste kimse bulunmasa dahi cep telefonuna yönlendirilir.

IP santral çözümleri konusunda detaylı bilgi almak ve hizmetlerimizi öğrenmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

IVR, ACD Çözümleri

IVR, bir kurum sistemine gelen telefonun operatör olmasa bile gerekli bilgiyi almasını sağlayan uygulamadı ve İnteractive Voice Responce’un kısaltımıdır. Firmanın belirlediği bilgilendirme datalar uzman ekiplerce sisteme yüklenir. Böylelikle hem müşteri memnuniyeti sağlanır, hem de fazladan personel çalıştırmaya ihtiyaç duyulmayacağı için maliyetler de düşmüş olur.

ACD ise kuruma gelen aramaları, arayan kişinin taleplerine en uygun şekilde doğru birime aktarılması hizmetidir. Adını Automatic Call Distribution teriminden almaktadır. AD çözümlerini genel hatlarıyla tanımlamak gerekirse bir tür çağrı merkezi işleyişidir. Fakat iletişim hizmetinin doğru ve kesintisiz çalışması için IVR ve ACD sistemlerinin birbirine entegreli olarak çalışması mühimdir.

Sunucu Teknik firması ses ve veri iletişimi konusunda birçok büyük markanın iş ortağı. Siz de hizmetlerimiz hakkında bilgi edinmek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İletişim Bilgilerimiz

  • Tandoğan Cad. No:132/b Pendik, İstanbul
  • 0216 397 53 96
    0539 377 53 96
  • info@sunucuteknik.com

Broşürlerimiz

Bilgisayar bakım anlaşması standart teklif formunu ve yaptığımız hizmetleri .PDF formatında indirebilirsiniz.

X