st-logo-1 (1)

Sızma Testi Çözümlerimiz

Sızma Testi Çözümleri

Nasıl çalışıyoruz? bahsetmek gerekirse, zafiyetlerin ve zayıf noktaların test edilmesi öncelik işimizdir, bu testleri lisanslı araçlarla yapmaktayız. veri tabanları içerisinde detaylı içerik taraması yapmaktayız. DNS Firewall ile DNS trafiği izlenerek zararlı yazılım bulaşmış donanımlar tespit edilir tüm bu işlemler raporlanır. Firmanızın bilgi sahibi ekibi ile gizlilik prensibiyle paylaşılır.

Dijital dünyanın gelişmesi, gündelik yaşayışımızdaki neredeyse tüm unsurların dijital dünyaya entegre olması, haliyle kötü amaçlı yazılım sahiplerini de cezbeden bir durum. Kullanıcılar, telefonlarından kredi kartı bilgilerine, e-postalarından alışveriş yaptığım siteye kadar daha birçok alanda her an için bir tehdit ile karşı karşıya. Siber korsanlar virüs yazılımlar geliştirerek dijital dünyada kullanılan verileri çalmak, kopyalamak, değiştirmek ve hasar vermek için mücadele ederken, tam karşılarında siber güvenlik çözümleri sunan firmalar, bu saldırı ve sızmalara karşı kesintisiz hizmet sunmaktadır.

TSE ve ISO 27001 Onaylı Sızma Testi ile güvendesiniz.

Onaylı Sızma Testi

SunucuTeknik’in danışmanlık hizmetleri, işletmenizin teknolojik dönüşümünü mütemadiyen sürdürürken, işletmenizin işlevselliğini artırıp sizi bir adım ileriye taşıyacak doğru çözüm ve hizmetleri sunar. Donanımlı, bilgili ve alanında tecrübe sahibi uzman kadrosuyla SunucuTeknik tüm teknolojik metodolijelerinizi inceleyerek şirketiniz için en doğru ve en uygun çözümleri, en hızlı şekilde hayata geçirmenizi sağlar.

TSE onaylı sızma testi firması olmak için Türk Standartları Enstitüsünün belirlediği birçok kritere sahip olmak ve yeterlilik uygulamalarından geçmek gerekir. Bunlardan bazılarını şu şekilde gruplandırabiliriz:

Penetrasyon ve Sızma Testi konusunda uzman ekibimiz firmanızda mevcut ağ, sistem ve yazılım alanındaki zayıflıkları detaylıca tespit etmekte ve raporlamaktadır.

Dışarıdan güvenlik kontrolü
Sunucuların güvenlik kontrollerinin yapılması
Kablolu ve kablosuz ağ güvenlik açıklarının kontrolü
Dış lokasyon güvenlik kontrolü
Network cihazlarının konfigürasyon kontrolü
Erişim denetimi

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?

Sızma Testi Nedir?

Sızma testi, sistemin güvenliğini, açıklarını, performansını değerlendirmek ve gerekli aksiyonları sağlamak için analiz oluşturmak için yapılan bir güvenlik protokolüdür. Bu işlem yetkilendirilmiş kişiler tarafınca bir bilgisayar aracılığı ile sisteme temsili siber saldırı yapılarak gerçekleştirilir. Sisteme sokulan temsili virüs yazılımları sayesinde var olan açıklar bulunur, raporlanır ve gerekli aksiyonlar sağlanır.

Genel tabiriyle sızma testi için kontrollü bir hacker saldırısı planlama eylemi de denilebilir.

Bir sızma testinin yapım süreci şu şekilde ilerlemektedir:

Bariyer Sistemleri

İhtimalleri gözden kaçırmayın.

Ağ Sızma Testi Nedir?

Ağ sızma testi, diğer adıyla Network Penetrasyon testi olarak da bilinmektedir. Bu sızma testi sayesinde sistemlerin ne derece güvenli olduğu konusunda detaylı bir veriye erişmek mümkün. Ağ sızma testinin yapılışında kullanılan en belirgin yöntem, siber saldırganlık kullandığı yöntemleri, yetkili kişilerce kontrollü olarak uygulamaktır.

Network Penetrasyon testinde denetlemesi yapılan sistemler şunlardır:

1 Nedir?
2 Fiyatlandırma
3 Sertifika
Nedir?

Penetrasyon Testi Nedir?

Bilişim penetrasyon testi, alanında uzman kişilerin kurum sistemlerine tıpkı bir hacker gözüyle bakıp, o sisteme sızma denemeleridir. Bu sayede bilişim ve ağ sistemlerindeki açıklı belirlenir, bu açıklanır giderilmesi için operasyonel hamleler tasarlanır.

Penetrasyon testi, her sisteme göre farklı işleyiş tekniklerine göre yapılır. Öncelikle bilişim uzmanları sızılacak sistemi inceler, analiz eder ve detaylı bir şekilde raporlar. Sonrasında güncel siber saldırı teknikleri kullanılarak kontrollü bir şekilde bu sistemlere virüs gönderimi yapılır. Eğer bu sızma işlemi başarılı olursa, sistemde büyük bir güvenlik açığı var demektir.

Penetrasyon Testi Nedir?
Fiyatlandırma

Sızma Testi Fiyatları

Günümüzde sızma testi hizmeti sağlayan birçok ücretsiz uygulama bulunmaktadır. Fakat bu uygulamalar sistem güvenliğini riske attığı gibi aynı zamanda da kullanıcıları hatalı bilgilerle yanlış yöne eğilmelerini sağlayabilirler. Siber saldırı, hafife alınmaması gereken bir kavramdır. Hükümetlerin her yıl sadece siber güvenlik konusuna milyarlarca dolar yatırım yapması, bu konunun önemini gözler önüne sermektedir.

Doğru siber güvelik, doğru sızma testleri ile elde edilebilir. Bunun için de her türlü sisteme hakim, donanım ve yazılım konusunda üstün beceriye sahip, alanında fark yaratmış ve yenilikçi vizyona açık kurumlar tarafından uygulanması, en iyi sonuca ulaşma konusunda olmazsa olmazdır.

Bilişimde sızma testine yapılan yatırım uzun vadede firmalara büyük kazançlar sağlar. Çünkü sistemdeki bir açıktan dolayı zararlı yazılımların sızması, veri akışını tehdide uğratacağı için büyük zararlar kaçınılmazdır.

Mevcut ağ sistemlerinizi güvence altına almak ve detaylı bilgiye sahip olmak için firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

Sızma Testi Fiyatları
Sertifika

TSE Onaylı Sızma Testi Sertifikası Nedir?

TSE sızma testi sertifikası, devletin resmi kurumu olan Türk Standartları Enstitüsünün vermiş olduğu bir sertifikadır. Kişisel ya da kurumsal olarak bu sertifikaya sahip olmak mümkün. Bu sertifikaya sahip olmak için TSE’nin eğitim programlarına katılmalı ve eğitim sonucu gerçekleştirilen sınavlarda başarı gösterilmelidir.

Sunucu Teknik firması TSE Sızma Testi sertifika programından başarıyla geçmiş, sektöründe sertifikasıyla hizmet sağlayan bir firmadır.

TSE Onaylı Sızma Testi Sertifikası Nedir?