VOIP Çözümleri

VOIP, yani tam açılımıyla Voice Over IP, tıpkı isminden de anlaşılacağı üzere network sistemi üzerinden iletişim kurmaya yarayan bir teknolojidir. Dijital teknolojinin gelişmesi, gündelik yaşantımızda analog telefonlarıyla iletişimi tamamen kaldırarak yerini data üzerinden ses aktarımına bıraktı. Büyük veri kavramının ortaya çıkması ve çağın dayattığı hız, dünya genelinde iletişimin dijitalleşmesinin en büyük sebeplerinden biri.

Büyük veri kavramı, kurumlar için doğru yönetilmesi gereken bir süreç. Veri yönetimi sağlanmadığı taktirde iş aksamasından güvenlik ihlallerine birçok sorunu da beraberinde getirir. Bu da kurumlar için büyük kayıplara neden olabilir.

Sunucu Teknik, birçok kurumsal marka ile VOIP çözümleri konusunda iş birliği yapmış, yenilikçi vizyonuyla işletmelere en iyi hizmeti sunan bir firmadır. Detaylı bilgiye sahip olmak için iletişime geçebilirsiniz.

IP Santral Nedir?

Teknolojinin ilerlemesi, toplum içinde birçok yeni ihtiyaçlar yarattı. Bunlardan belki de en önemlisidir iletişim. Artan talep ve kullanım beraberinde bu veri trafiğinin doğru ve güveli yönetilmesi sorunsalını da getirdi. Bu sorunsalı gidermek IP santralleri ile mümkün. Peki nedir bu IP santrali?

Bilgisayar ve internet ağları üzerinden ses, görüntü ve veri gönderimi yapılan sistemler bütünün yönetildiği merkezdir IP santrali. Özellikle kurum içi veri akışının ücretsiz bir hale getirmiş olması, popülerliğini her geçen gün arttırmakta.

IP santrallerin kullanıcılara sunduğu birçok özellik mevcut. Bunlardan en bilineni ise çağrı merkezidir. IP santralleri aracılığıyla ofiste bulunulmasa dahi gelen aramalar ilgili kişilere yönlendirilir. Bu sayede iletişim kesintisinin önüne geçilmiş olunur.

IP Santral Fiyatları

IP santral kurulumları tek bir yöntem ile inşa edilmez. Her birey ve kurumun kullanım alanı, amacı ve seviyesi göz önüne alınarak en doğru yöntem belirlenir. IP santral fiyatları bu unsurların yanında kullanılacak donanım ve yazılım ürünlerinin kalitesiyle de orantılıdır. Günümüzde IP santral kurulumdan bazı bileşenler oldukça makul fiyatlara sunulsa da işlevselliği düşük olduğu için uzun vadede kullanıcılara sorun çıkarmaktadır.

Doğru IP santral hizmeti, uygun cihaz kullanımı, profesyonel teknik servis personeli ve yeterli teknolojik altyapı gibi bileşenlerin bir araya gelmesiyle sağlanır. Sunucu Teknik firması tüm bu bileşenleri bir araya getirerek IP santral çözümleri konusunda iş ortaklarına en iyi ve güvenilir hizmeti sağlıyor.

IP Telefon Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

IP telefonların popülerliği dijital teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle doğru orantıda artmakta. Bireysel yaşamın ve ticari hayatın hemen hemen her alanında IP telefon kullanımı mevcut. Haliyle bu da kullanıcılar için IP telefon seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği sorunsalını doğuruyor.

IP telefon almadan önce dikkat edilmesi gereken unsurları birkaç başlık altında listeleyebiliriz.

Kapasite yeterliliği
Lokasyon sistemi
Robot operatör işlemleri
LCR/FTC özelliği
Görüntülü konuşma özelliği
Konferans sistemi

IPv6 danışmanlığı konusunda detaylı bilgiye ulaşmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

IP Santral Markaları

Bir IP santralin kurum ihtiyaçlarını karşılamada yeterliliğe sahip olması için, hem donanımsal yönden hem de yazılımsal yönden iyi seviyede olmalıdır. Günümüzde bu ihtiyacı gidermeye talip birçok marka mevcut. Fakat vaatlerinde iyi bir hizmet sunumunu söyleseler de çoğu bu standardın altında kalmakta.

Günümüzde kullanımı en fazla olan ve müşteri memnuniyeti göz önüne alındığında sistem standartlarını karşılayan IP santral markaları şu şekilde listelenebilir:

GİGASET IP Santral
XPEECH IP Santral
KAREL IP Santral
ATCOM IP Santral
YEASTAR IP Santral

Sunucu Teknik firması iş ortaklarına en iyi ve doğru hizmeti sağlamak için IP santral alanında, sektörünün en güvenilir ve lider santral markalarıyla iş birliği içerisindedir. Kurumlar Sunucu Teknik’in deneyimleri sayesinde değişen ve gelişen ihtiyaçlarını güvenle karşılıyor. Detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

IP Santral Kurulumu

IP santral sistemleri dışarıdan basit gibi görünse de aslında oldukça karmaşık sistemlerin uzman ekipler tarafından bir araya gelmesiyle oluşan yapılardır. Bu yapıların inşası her kurumun işleyişi ve etki alanına göre farklılıklar gösterir. Burada önemli olan kurum taleplerini en iyi şekilde analiz etmek ve çözüme doğrudan gidebilecek yeterliliğe sahip olmaktır.

IP santral kurulumu uzman ekipler tarafından yapıldığında bu firma için hem zaman hem de mali kazanç demektir. Ayrıca yaşanabilecek uzun vadeli sorunların da önüne geçilmesidir.

İletişim Bilgilerimiz

  • Tandoğan Cad. No:132/b Pendik, İstanbul
  • 0216 397 53 96
    0539 377 53 96
  • info@sunucuteknik.com

Broşürlerimiz

Bilgisayar bakım anlaşması standart teklif formunu ve yaptığımız hizmetleri .PDF formatında indirebilirsiniz.

X