st-logo-1 (1)

Sağlık

Sağlık Sektörü

2000’li yılların başlarında başlayan ve dünya genelinde hız kazanan dijital dönüşüm, pandeminin dünya genelinde ortaya çıkmasının ardından sağlık sektöründe ivme kazandı. Covid-19 öncesinde büyük veri, yapay zekâ, nesnelerin interneti ve giyilebilir teknoloji gibi yenilikçi adımlar atılmıştı. Ancak Covid-19 sonrasında ise hastalara yeni dijital hizmetler sunmak için sağlık sektörü paydaşları arasında büyük bir yarış başladı. Günümüzde de bu yarış hız kesmeden devam ediyor.

Sağlık alanı, özel hastanelerin yaygın bir şekilde açılmasının ardından özel sektör ağırlıklı bir hale geldi. Eskiden sadece kamu kurumlarının tekelindeyken günümüzde özel tesisler işletilebiliyor. Bu durum kaliteli bir hizmetin de kapılarını araladı. Zira rekabetçi ortam, gelişen teknolojinin sektöre entegresini daha da hızlı bir hale getirdi.

Sağlıkta dijital dönüşüm sadece büyük veri ve analitik odaklı değil aynı zamanda yapay zeka temelli robotik donanımları da kapsamaktadır. Günümüzde robotik cerrahi henüz başlangıç seviyesinde olsa da şimdiden hasta deneyimini yüksek oranda iyileştirmiş durumda. Gelecekte tüm cerrahi müdahalelerin teknolojik donanım ve yazılımlar tarafından gerçekleştirilmesi ön görülüyor. Bu da haliyle dijital dönüşümün ne derece önemli olduğunu ortaya çıkarıyor.

Sunucu Teknik, sağlık sektöründe operasyonel verimliliği artırarak hasta deneyimini iyileştirmek isteyen her kuruluşa profesyonel ve sonuç odaklı çözümler sunuyor. Yarının dijital dünyasının inşasına bugünden başlayın.

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?

SunucuTeknik’in çözümleri ile hemen tanışın.

Çözümlerimiz

Dijitalleşme sağlık sektöründe yeni bir kavram değil. Telematik altyapı, sağlık uygulamaları ve hasta verilerinin dijitale aktarımı uzun yıllardır gerçekleştirilen eylemler. Günümüzde de bu durum ivme kazanmış durumda. Hatta dönüşüm doktor ve hasta boyutunu aşıp daha ileri seviyelere varmak üzere. Tıbbi uygulamalar, anamnez ve kan değerleri gibi veriler artık doğrudan dijital ortama işlenebiliyor. Daha bireyler hasta olmadan verileri algoritmasında değerlendiren yapay zekâ temelli yazılımlar, doktora ve hastaya uyarı gönderebiliyor.

Sunucu Teknik olarak sağlık sektörünün farklı ihtiyaçları doğrultusunda çözümlerimizi şekillendiriyor ve hasta ile doktor arasındaki deneyimi en iyi seviyelere ulaştıracak dijital dönüşümü başlatıyoruz. Bugüne kadar ülkemizde olduğu kadar global düzeyde birçok sağlık tesisinin dijital dönüşümünü başarıyla sonuçlandırdık.